AEX: 852.20 Dow Jones: 38.170 Dollar: 1,152 Goud: 3,486.57 Bitcoin: 76.450

Er komst een tsunami aan liquiditeit aan! (Jack Hoogland)

Naast de algehele macro-economische situatie zijn er twee belangrijke redenen waarom ik, ondanks de forse stijging van afgelopen tijd, voor komend jaar positief blijf over goud:

  1. De vooruitzichten voor de toch al in zwaar weer verkerende Chinese economie zijn nu ronduit dramatisch, waardoor Chinezen massaal richting goud vluchten.


  2. Het vertrouwen van beleggers in Amerikaanse staatsobligaties als veilige haven heeft deze maand de zoveelste knauw gekregen, waardoor goud nog de enige veilige haven is, en steeds meer fondsbeheerders hun belang in goud verhogen.

Kijken we naar de macro-economische verwachting voor de komende twaalf maanden, dan zien we de economische activiteit krimpen én zien we inflatie dalen.

De tweet hieronder laat zien dat inflatie volgens Truflation (dat prijzen dagelijks bijhoudt) al is gedaald naar 1,4%.


Omdat de officiële inflatie bovenstaand cijfer met ongeveer twee maanden vertraging volgt, voorspelt dit fors dalende inflatie in de komende maanden.

Tegelijk zien we in onderstaande tweet dat Zillow voor de komende twaalf maanden voor het eerst een daling van huizenprijzen verwacht.


Dit omdat het aantal te koop staande huizen fors stijgt, terwijl...
Klik hier om verder te lezen

Fysiek Goud kopen

Het is verstandig om je spaargeld uit de euro te halen en in goud of zilver te stoppen. Maar bij wie dan? Kijk hier voor een betrouwbare Nederlandse aanbieder.

Index beleggen in crypto's

Je kan, als je vertrouwen hebt in een wederopstanding van de cryptosector, in een mandje van de meest populaire 25 crypto's beleggen. Korting code "Beursbox"!

Marktbeeld 22 apr 2025

  • Gisteren fors dalende beurzen in de VS.

  • De goudprijs weer op een nieuw record in dollars bezien.

  • De dollar is flink aan het dalen.

  • China heeft nu ook landen gewaarschuwd geen zaken met de VS te doen. Vorige week deed de VS dat richting China.

  • Klaus Schwab heeft op 88 jarige leeftijd zijn taken bij het Davos World Economic Forum (WEF) neergelegd.

  • Trump wil nu ook een renteverlaging door de FED. De FED is daar nog niet zo happig op.

  • CATL (China) stelt dat het een batterij techniek ontwikkeld heeft die in een 5 minuten laadtijd nog verder komt dan de batterij van concurrent BYD. Beide technieken zijn beter dan wat het westen kan voorleggen.

Paasweekend

Ik ben even offline geweest. Heerlijk een paar dagen weg van Internet. Ondertussen gebeurde er wel wat.

Rusland besloot tot een eenzijdige wapenstilstand waaraan het leger zich vervolgens niet hield.

Een stunt? Een poging om Trump tevreden te stellen door net te doen alsof je vrede wilt?

Of begint Putin de invloed op het leger te verliezen? Zelf denk ik het eerste. Puur een spelletje naar Trump toe.

Ondertussen overleed de Paus in Rome. De echte macht van de Paus is beperkt, maar het instituut is nog wel rijk en machtig. Wereldleiders willen nog wel graag een Paus bezoeken, want het staat goed.

Gisteren de hele dag op een rommelmarkt gestaan en oude elektrische apparatuur verkocht. Ben er wel vreselijk verkouden geworden...

Crowdlending rendement

Crowdlending is de opvolger van eeuwenlange banken dominantie op de leningenmarkt. Deze prachtige aanbieder levert mij al 13%+ per jaar op!

Technische Analyse cursus

Mijn collega Peter Meijburg maakte een video cursus waarin hij alles wat je er over moet weten uiteenzet!

De goudprijs op nieuwe recordstand

Gisteren is de goudprijs een kleine 5% gestegen. Dat terwijl de Amerikaanse beurzen gemiddeld 2,5% daalden.

Is de actie van Trump om de Amerikaanse economie onderuit te halen een strategie richting herverkiezing?

Nu de economie laten crashen om dat de komende drie jaar het herstel in te zetten?

Mensen die dat geloven, zijn nog altijd Trump aan het upsmarten.

Ze denken dat Trump briljant is.

Hoe vaak moet Trump iets in de soep laten lopen voor je eindelijk begint te beseffen dat de man verre van slim is?

Trump heeft écht geen doordachte strategie. Hij is maar met één ding bezig en dat is zijn ego.

Daar aan gekoppeld is voor hem geld en macht enorm belangrijk. Als Trump machtiger en rijker kan worden, dan zal hij dat proberen, wat de consequenties uiteindelijk ook gaan zijn.

Trump begrijpt weinig van de economie en internationale politiek. Hij bluft zich door alles heen, en daarmee maakt hij meer kapot dan ons allemaal lief is.

Voor Trump is het zogenaamd winnen van een door hem zelf georganiseerd golftoernooi belangrijker dan zijn werk als president van de VS. Als je je dat eindelijk gaat beseffen, dan begin je het licht te zien.

Leren beleggen E-boek

Ik heb vorige week het Leren Beleggen E-boek weer van een update voorzien en op de site gezet. Je kan het gratis in zien en eventueel downloaden.

Stuur het ook gerust door aan anderen als je denkt dat die er wat aan kunnen hebben.

De beste 8 Nasdaq aandelen

Beleg iedere maand in de beste 8 Nasdaq aandelen. Momentum beleggen is extreem winstgevend.

Ik heb er zelf ook een account!


Mogelijk gemaakt door:
GetResponse