AEX: 946,61 Dow Jones: 44.546 Dollar: 1,049 Goud: 2,895.78 Bitcoin: 91.743

De belangrijkste beursdag van heel 2025 (Jack Hoogland

Wat de dollar doet is voor financiële markten belangrijker dan eender welke andere ontwikkeling.

Gisteren was daarom een superbelangrijke beursdag. Misschien wel de belangrijkste beursdag van heel 2025.

Nadat de stijgende dollartrend op 21 januari al werd onderbroken, zagen we donderdag het eerste échte signaal dat de dollar een daling aan het inzetten is. Zie deze grafiek.

Een dalende dollar betekent dat voor niet-Amerikaanse centrale banken meer ruimte ontstaat om hun economieën te stimuleren.

Waardoor banken wereldwijd meer leningen gaan verstrekken, investeringen stijgen en de wereldwijde hoeveelheid papiergeld in omloop sneller stijgt.

Goed nieuws voor goud, maar vooral zéér goed nieuws voor zilver, koper, uranium, andere grondstoffen én crypto.

In de tweet hieronder dat ook de prijs van koper een stevige stijging heeft ingezet.


Koper profiteert van snel stijgende investeringen in infrastructuur, elektriciteitsnetwerken, elektrische auto’s, zonne- en windenergie, datacenters én van fors stijgende defensie-uitgaven.

Dit alles terwijl...
Klik hier om verder te lezen

Serieus lange termijn rendement maken

In het door mij geschreven Pensioensparen rapport laat ik je zien hoe je met 200 euro in de maand toch in 25 jaar miljonair kan worden! OOK tijdens en met een crisis zoals we die eventueel (gaan) doormaken!

Interessant rendement voor grotere bedragen

Een rendement van 8% is nu mogelijk voor beleggers die tussen de 100.000 en 1.000.000 te beleggen hebben.

Mail me op tom @ lassing.nl

Marktbeeld 17 feb 2025

  • Vandaag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten.

  • AirBnB medeoprichter en tevens miljardair Joe Gebbia gaat ook deel uitmaken van DOGE, dat door Musk geleid wordt. De miljardairs nemen steeds openlijker de regering in de VS over.

  • Rusland viel de kerncentrale van Tsjernobyl bewust aan. Putin wil Europa en de wereld even laten zien dat de VS helemaal NIETS doet tegen de Russische agressie. Europa en Oekraïne moeten het zonder de VS gaan oplossen.

  • Als investeerder mag je twee jaar lang geen huizen in Australië kopen. Ook daar is de woningnood groot. Huizen zijn er extreem duur.

  • Het Oekraïense bedrijf Ukroboronprom gaat samenwerken met het Franse Thales. Ze willen zich gaan toeleggen op luchtverdediging en radar. Dit is een heel goede ontwikkeling.

  • Trump Media & Technology Group maakt forse verliezen. Op een omzet van 3,6 miljoen werd een verlies van 401 miljoen geleden. Hoeveel briljante zakenmensen ken jij die dat voor elkaar krijgen? Het bedrijf is nog altijd 6,5 miljard dollar waard. Iets zegt me dat dit een mooi voorbeeld van gebakken lucht is. Ik ging overigens al twee keer succesvol short in dit aandeel.

  • In Singapore is de oppositieleider veroordeeld voor liegen tegen het parlement. Waarom? Heel goede vraag... Nu mag hij niet meer meedoen aan de verkiezingen later dit jaar. De huidige leider van het land heeft deze weg gekozen om de verkiezingen wederom weer zeker te winnen.

  • Trump wil dat het Hoge Gerechtshof de bescherming voor klokkenluiders wegneemt. Op alle fronten wil Trump dat checks and balances verdwijnen. Overigens hebben de zware bezuinigingen in de VS nu ook de voedselveiligheid bereikt. Er zijn veel ambtenaren die controles uitvoeren naar huis gestuurd. Overigens volkomen illegaal, want opzegtermijnen worden niet in acht genomen.

  • Vannacht een heftige droom gehad over een enorme tsunami hier in Nederland. Het eerste mailtje dat ik vanochtend opende was van een lezer die gisteren een droom had over een tsunami in Nederland EN mij daar een mail over stuurde...

  • Vandaag een extra top in Parijs voor Europa. Europa moet met een antwoord op de VS komen. Zie mijn video's van dit weekend er over!

Decathlon

Ik was enkele maanden geleden bij een presentatie van Decathlon waar de presentatrice vol vuur stond te vertellen over hoe goed het bedrijf let op de omstandigheden waaronder de producten in lage lonen landen gemaakt worden en hoe goed het bedrijf ook let op het verminderen van de vervuiling door de processen van het maken en uiteindelijk ook afvoeren van de producten te verbeteren.

Het was een mooie presentatie, gegeven door een oud atlete van mij.

Helaas nu in het nieuws dat Decathlon producten verkoopt die door moderne Oeigoerse slaven gemaakt worden. Deels kinderen. Ook wordt het bedrijf gelinkt aan de enorme ontbossing in Brazilië.

Volgens Franse onderzoeksjournalisten weet het bedrijf het dus mooi te presenteren, maar is de waarheid totaal anders. De reden is dat de lage prijs strategie van het bedrijf leidt tot enorme druk bij leveranciers. Om die extreem lage prijs te kunnen realiseren moeten ze wel overgaan tot extreme on ongewenste manieren die de kosten extreem laag houden.

Meer hierover onder deze link.

12% of meer rendement

Is beleggen een hobby, of is het een manier om een extra inkomen voor later te realiseren? Als het dat laatste is...

Technische Analyse cursus

Mijn collega Peter Meijburg maakte een video cursus waarin hij alles wat je er over moet weten uiteenzet!

NVidia is haar beleid aan het veranderen

Nvidia (NVDA, Financial) heeft haar belangen in enkele bedrijven afgestoten. Dit betreft onder meer aandelenposities in SoundHound AI (SOUN, Financial), Serve Robotics (SERV, Financial), and Nano-X (NNOX, Financial). Door de aankondiging gingen de aandelen van die bedrijven opmlaag.

Het bedrijf maakte ook bekend haar belangen in Arm Holdings (ARM, Financial) met 44% verminderd te hebben. Het besluit tot reductie of totale verkoop is genomen omdat het bedrijf de bakens in haar beleggingen wil verzetten.

De aanpassingen zijn nog niet voorbij. Ondertussen behouden ze momenteel nog wel hun positie in Applied Digital (APLD) en het in Amsterdam gevestigde Nebius (NBIS).

Vrede of wapenstilstand in Oekraïne?

Als het aan Trump ligt, liever vandaag een wapenstilstand dan morgen. Hij kan dan immers tegen iedereen zeggen wat een enorme vredesstichter hij is.

Het probleem is echter dat er na die wapenstilstand ook een politiek gedreven gaat worden. Putin wil Oekraïne hebben. Dat lukt hem nu niet, maar hij wil deze oorlog ook niet zo maar stoppen, want dat is gezichtsverlies. Dat Trump nu dus een 'wapenstilstand wil die hij 'vrede' zal noemen, is een winst voor Putin. Die wapenstilstand komt Putin perfect uit. Rusland staat namelijk op het punt om te bezwijken onder de economische en militaire druk.

Oekraïne raakt het land hard door de olieraffinaderijen plat te leggen. Rusland raakt ook door de tanks, gevechtsvoertuigen en artillerie heen. Noord Korea stuurde recent 200 stukken. In drie dagen tijd werden er door Oekraïne 200 artilleriestukken vernietigd... Zo hard gaat het nu.

Op de grond zie je het nog niet, maar Oekraïne is Rusland aan het slopen. Steentje voor steentje...

Dus deze actie van Trump is totaal onwenselijk.

Maar Zelenski kan dat Trump niet hardop zeggen, want de Amerikaanse hulp is hard nodig. Europa is nog te zwak.

Ik maakte een video over wat Europa nu zou moeten doen...

Je abonnement verlengen, maar dan wel met korting!

Meld je hier aan om de abonnementsverlenging op krant, GSM, TV etc. te laten regelen. Ze proberen een mooie korting voor je te regelen en je betaalt slechts een deel van die korting!


Mogelijk gemaakt door:
GetResponse