Indien dit bericht niet goed overkomt, klik dan hier.
header image
home
  Gemist  
  Nieuws  
  Vraag & Beantwoord  
zondag 26 mei 2019
header image
Gesjoemel met de kleur van tonijn, hoe zit dat?
header image

Sinds sushi populair is geworden, wordt er enorm met tonijn gesjoemeld. De blauwvintonijn, het soort dat veel voor sushi wordt gebruikt, mag niet meer vanwege het vangstverbod. Dus gebruikt men vooral de geelvintonijn en kleurt deze bij zodat het lijkt op die dure blauwvintonijn. Dat is zeer profijtelijk. Maar het is levensgevaarlijk, want door dat bijkleuren kan de consument niet meer zien dat de vis bruin is geworden en is bedorven. Dat is levensgevaarlijk, want bedorven tonijn kan extreem veel histamine aanmaken. Dat kan tot ernstige ziektes leiden en bij mensen die er gevoelig voor zijn zelfs tot de dood.
Bekijk het fragment terug
header image
Hoe 'slim' zijn slimme sloten?
image
Apparaten in en om het huis worden alsmaar slimmer. Je sluit ze aan op je WiFi of op Bluetooth en kan ze eenvoudig op afstand bedienen. Een slimme thermostaat, een slimme energiemeter en er is nu ook een slim slot waarmee je op afstand je slot kan opendoen. Maar hoe 'slim' is zo'n slim slot op je voordeur? En wat zijn de risico's?
Lees meer
image
Webshopeigenaar dupeert klanten met honderden euro's
Je bestelt een bank, maar krijgt die nooit geleverd. En het geld... dat zie je niet meer terug. Wat zit daarachter? We praten met gedupeerden van internetoplichting Linda en Isha.

 
Lees meer
image
Belbus: CBR eist 400 euro voor overbodig onderzoek

Mevrouw van Heyster levert vrijwillig haar rijbewijs in, ze wil niet meer rijden. Het CBR legt haar alsnog een rijvaardigheidsonderzoek op en daar moet ze 400 euro voor betalen. Ondanks alle bezwaren, blijft het CBR voet bij stuk houden.

Bekijk het frament
image
Hoe ontdek je of tonijn bedorven is?
 
Met de kleur van tonijn wordt flink gesjoemeld. En dus kun je aan de kleur van tonijn niet altijd zien of het bedorven is. Hoe dan wel? Visserijbioloog en marine ecotoxicoloog Christien Absil deelt een tip op Instagram: @bnnvarakassa.
 
Bekijk de video
Facebook Twitter WhatsApp Youtube Instagram
header image
BNNVARA. Alle rechten voorbehouden
U bent momenteel als newsletter@newslettercollector.com geabonneerd op de Consumentennieuwsbrief.
Mocht u deze niet meer willen ontvangen, dan kunt u zich hier afmelden.