Stop Wapenhandel doet onderzoek naar wapenhandel en wapenindustrie. Het grootste deel van dit werk wordt gefinancierd uit donaties. Help mee! Doneer op NL11 TRIO 0390 4073 80 of online via https://stopwapenhandel.org/doneer/

Handhaaf wapenexportregels! Ze zijn er niet voor niets!

De controle op wapenhandel, die is ingevoerd dankzij jarenlange campagnes van vredes- en mensenrechtengroepen, dreigt door de (demissionaire) regering te worden afgebroken. Het gaat om regels die wapenhandel controleren en beperken, om te voorkomen dat wapens worden geleverd aan dictators en oorlogszuchtige regimes. De demissionaire regering laat zijn oor hangen naar de wapenindustrie en wil zich aansluiten bij een Verdrag dat de exportcontrole grotendeels uit handen geeft aan landen die het minder nauw nemen met mensenrechten en veiligheid.

Dat organisaties naar de rechter moesten stappen om export van F-35 onderdelen naar Israël te stoppen, en dat de rechter de organisaties gelijk geeft en de regering terugfluit, illustreert hoe nodig een strenge controle blijft.

Stop Wapenhandel doet alles om te voorkomen dat de wapenexportcontrole wordt uitgehold. Onder meer namen we het initiatief voor een gezamenlijke oproep van organisaties aan de Tweede Kamer. Ook schreven we met Pax een Opiniestuk in de Volkskrant en hadden we gesprekken met nieuwe Parlementsleden.

Stop Wapenhandel gaat de komende maanden door met protest en lobby tegen deze ondermijning van de controle op wapenexport. Ongecontroleerde wapenhandel maakt de wereld gevaarlijker, en maakt dat meer mensen moeten vluchten voor oorlog en geweld. Belangen van de wapenindustrie mogen nooit zwaarder wegen dan veiligheid en mensenrechten.

Wapenhandel en militaire relaties met Israël Onderzoeksworkshop
Stop Wapenhandel doet al jaren onderzoek naar Nederlandse wapenhandel met Israël. Welke wapenbedrijven zijn betrokken? Wat zijn de regels voor wapenexport en hoe worden die omzeilt? We willen onze kennis graag delen en organiseren daarom onderzoeksworkshops. Zie de presentatie Arms trade and military relations Netherlands – Israël.

European military spending & Climate emergency: Squaring the circle Online debat (engelstalig) 23 April, 16:00 - 17:15

Europa is een grote wapenleverancier aan conflicten overal ter wereld. Tegelijkertijd zien we de vreselijke gevolgen van oorlog voor mens en milieu. Hoeveel heeft Europa in 2023 uitgegeven aan wapenproductie, en wat betekent dit voor klimaatbeleid? Wat betekent de toenemende steun voor wapenindustrie voor de controle op wapenexport? Hoe zijn Europese militarisering en energievraagstukken met elkaar verbonden? Een debat met

Wendela de Vries Stop Wapenhandel
Jordi Calvo, International Peace Bureau
Nick Buxton, Transnational Institute
• Daniel Ribeiro JA! Justiça Ambiental
Laëtitia Sédou, Europees Netwerk tegen Wapenhandel

Registratie hier: https://forms.gle/SCemL3CVP7uyQmkW7
Stop Wapenhandel doet al meer dan 25 jaar onderzoek naar wapenhandel en wapenindustrie. Help mee! Doneer online of op rekening NL11 TRIO 0390 4073 80. U kunt uw gift aftrekken van de belasting.
 
Meer informatie
info@stopwapenhandel.org
www.stopwapenhandel.org

Als je geen wapenhandelnieuws meer wilt ontvangen kan je hier uitschrijven
unsubscribe from this list

 






This email was sent to newsletter@newslettercollector.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Stop Wapenhandel · Anna Spenglerstraat 71 · Amsterdam, Nh 1013NL · Netherlands

Email Marketing Powered by Mailchimp