Anneke Ouwehand uit Katwijk, beter bekend als ‘De Haringkoningin’, start onder deze naam een bedrijf met haringworkshops, haringparty’s en demonstraties haringsnijden. “Ik wil dat haring in Nederland op de kaart blijft, ook in de toekomst.”
Vis! Elke vistraiteur en visverwerker weet legio producten en recepten te verzinnen. Diezelfde vis en visproducten moeten goed verpakt zijn in functionele, praktische én aantrekkelijke verpakkingen. Deze moeten passen bij het product en het imago van de ondernemer.
‘We zoeken constant naar beter en duurzamer’
Sinds een jaar draagt het eerdere ‘Van Barneveld-Verpakkingen’ de naam ‘Barneveld Verpakkingen en Disposables’. “We wilden met de tijd mee”, zegt accountmanager Klaas Kalis. “Alleen al voor de zoekmachines op internet is dit beter.”
Ook als je ‘m nog niet kent, valt Vis van Henry in Amsterdam direct op. Alleen al de styling! Knaloranje snack- en verpakkingsdozen met gele letters, citroengele kibbelingbakjes met blauwe letters, felblauwe verpakkingen met donkerblauwe letters.
Wetenschapper Björn Kok ontwikkelde een nieuwe methode om te berekenen hoeveel kilo wilde vis nodig is voor één kilo kweekvis. Hieruit komt het beeld naar voren dat kweekvis duurzamer is dan gedacht.
Rode poon en mul vaker en langer in zuidelijke Noordzee
Pakweg twintig jaar geleden verschenen rode poon en mul alleen in de zomermaanden op de Nederlandse visafslagen. Beide soorten vertoeven inmiddels steeds vaker en langer in het zuidelijke deel van de Noordzee.
Vissers verenigen zich in Waddenzeevisserij Platform
Vijftien visserijorganisaties die actief zijn op de Waddenzee hebben zich verenigd in het Waddenzeevisserij Platform. Dit nieuwe platform vormt één overlegorgaan dat namens alle organisaties met de overheid en natuurorganisaties overlegt.
In Over inpakken leren Meneer Wateetons en René Zanderink de lezer modern koken met klassieke en soms ronduit primitieve technieken. Ze laten zien hoe je aroma’s en smaken kunt creëren en behouden door eten in te pakken in klei, bladeren, groente, zout, hout, dierlijke materialen en de aarde zelf.