Als de continuïteit van zorg in de knel komt – bijvoorbeeld bij faillissementen – moet het belang van cliënten of patiënten voorop staan. Dat gaat boven zakelijke belangen. Daarvoor is een goede structuur nodig van verschillende zorgaanbieders in een regio, samen met zorgverzekeraars en gemeenten. Eerder stelde de NZa handvaten op voor zorgverzekeraars en zorgkantoren hoe om te gaan met de zorgplicht. Nu heeft ook de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) uiteengezet wat zij verwacht van zorgaanbieders als het gaat om continuïteit van zorg.
Op 8 september (10.30 - 11.30 uur) organiseert BDO het webinar Zorginkoop 2023. We spreken o.a. over actualiteiten in zorginkoop, domeinoverstijgende bekostiging en de impact van strategische allianties.
De bouwkosten stijgen, met name als gevolg van inflatie door de coronacrisis en de oorlog in Oekraïne. Er zijn leveringsproblemen en bij de productie is veel gas nodig, dus de prijzen van materialen zijn sterk gestegen. De impact en risico’s hiervan zijn groot, vooral bij langdurige projecten, waardoor er al bouwprojecten zijn uitgesteld of stilgelegd. Zorghuisvesting dient echter functioneel, veilig en duurzaam te zijn, maar is ver- of nieuwbouw nog haalbaar? En hoe kun je dit vervolgens bewaken?
Complexiteit gaat in essentie om de interactie tussen onderdelen (subsystemen) en tussen die onderdelen en de omgeving. Tijdens deze tweedaagse masterclass krijgt u een introductie op Complexity Thinking.
Hoe zorgt u ervoor dat u de beste data tot uw beschikking heeft en het volledige potentieel benut? Volg de tweedaagse Masterclass Organisatie van data analytics en krijg grip op een future-proof datastrategie voor uw zorgorganisatie.