Klik hier als deze nieuwsbrief niet goed leesbaar is
Cultureel Centrum Corrosia
Facebook YouTube Instagram
Nieuwsbrief
 
De wereld verandert met de minuut—wat vandaag zeker lijkt, is morgen alweer achterhaald. Het programma in Corrosia blijft echter ongewijzigd goed. Komende weken zie je bij ons dan ook voorstellingen en films die langer bijblijven dan het laatste nieuwsbericht.
Filmhuis | arthous | corrosia | Almere | Haven | de nieuwste films zie je in Corrosia | film
FILM
Di 11 mrt / 13 u / metamorfose van de ziel
Vier korte films duiken in de chaos van verandering—soms pijnlijk, soms bevrijdend—en laten zien hoe we stuntelend, vechtend of berustend de confrontatie met onszelf en de wereld aangaan. In samenwerking met Eye Filmmuseum presenteren we: Rusteloze zielen van - scènes uit de tbs, Swans Reflecting Elephants, I, Adonis en Nei de Dûns.
MEER INFO & KAARTEN
Arno Schuitemaker | End of part 2 | Dans | Corrosia | theater | Almere | Haven
DANS
Wo 12 mrt / 20 u / Arno Schuitemaker – The End – part 2
Arno Schuitemaker laat dans voelen
In The End – Part 2 dompelt Arno Schuitemaker je onder in een hypnotiserende danservaring. Speelse bewegingen groeien uit tot een explosie van ritme, licht en videoprojecties, waardoor tijd en ruimte lijken te vervagen. Schuitemaker bewijst opnieuw dat dans bij hem niet alleen beweging is, maar ook een zintuiglijke beleving die diep onder de huid kruipt.

Meer info en kaarten 
KIJK DE TRAILER
Film | filmhuis | Corrosia | Almere | Haven
FILM KIJKCLUB
Do 13 mrt / 20 u / manhattan
New York in al zijn neurotische pracht
Woody Allen doet in Manhattan wat hij het beste kan: zichzelf neerzetten als de ultieme neurotische New Yorker, omringd door slimme, mooie vrouwen. Hij twijfelt, struikelt en filosofeert over liefde, werk en de stad die nooit slaapt. In prachtig zwart-wit schetst Allen een sprankelend en geestig portret van relaties en ambities in New York.
Marcel Lenssen gidst je tijdens de Film Kijkclub door vier iconische films over New York en praat na afloop met je na over de film.

Meer info en kaarten 
KIJK DE TRAILER
Film | filmhuis | Corrosia | Almere | Haven
OCHTENDFILM
Vr 14 mrt / 11 u / The Brutalist
Architect László Toth vertrekt na de oorlog naar Amerika om zijn leven en huwelijk opnieuw op te bouwen, maar belandt in een wereld waar macht en ambitie een hoge prijs eisen. In Pennsylvania ontdekt een invloedrijke industrieel zijn talent, maar succes blijkt niet zonder offers.

Kaarten 
KIJK DE TRAILER
Film | filmhuis | Corrosia | Almere | Haven
AVONDFILM
Vr 14 mrt / 20 u / Maria
Angelina Jolie schittert als Maria Callas in een intiem portret over de laatste dagen van ’s werelds grootste operazangeres, tegen het decor van het Parijse leven in de jaren '70.

Kaarten 
KIJK DE TRAILER
Film | filmhuis | Corrosia | Almere | Haven
FILM
Di 18 mrt / 13 u / fiore mio
Meditatieve tocht door de Italiaanse Alpen
Na het succes van De Acht Bergen keert Paolo Cognetti terug naar de majestueuze Alpen, dit keer als documentairemaker. In Fiore Mio trekt hij samen met zijn hond Laki door het ruige berglandschap, waar de natuur meester is en de mens slechts te gast. Hij ontmoet bergbewoners die hun solitaire bestaan omarmen en deelt met hen bespiegelingen over het leven.
Zonder grote emoties of activistische boodschappen biedt Fiore Mio een kalme, bijna meditatieve filmervaring—perfect om bij weg te dromen.

Kaarten 
KIJK DE TRAILER
Just van Bommel |Emma van den Elshout | Frascati Producties | theater | Corrosia
THEATER
Wo 19 mrt / 20 u / van Bommel & van den Elshout / Frascati Producties - Het Spektakeltje
Een kosmische zoektocht naar betekenis
Hoe verhouden we ons tot de onbegrijpelijke systemen waar we dagelijks deel van uitmaken? Het Spektakeltje is een poëtische en beeldende voorstelling die zowel de kleinste als de allergrootste vragen stelt. Terwijl het universum doordraait, vragen mensen overal ter wereld zich af: doet het ertoe?
Emma van den Elshout en Just van Bommel laten je in een filosofische achtbaan zowel nietig als toch ook heel verbonden voelen. De voorstelling kreeg ★★★★ in de Volkskrant.
MEER INFO & KAARTEN
film | corrosia | almere | haven | filmhuis | arthouse
OCHTENDFILM
Vr 21 mrt / 11 U / Half Moon
Verlangen naar thuis
Hoe verder de oorlog in Syrië Kinan Azmeh van ‘huis’ drijft, hoe sterker zijn verlangen naar de muziek van zijn thuisland wordt. In Half Moon verkent de klarinettist de verwevenheid van zijn identiteit met de muzikale tradities van Syrië.
In de documentaire volgen we hem van de Elbphilharmonie in Hamburg tot wereldwijde podia, waar hij met muziek bruggen slaat tussen Oost en West—altijd met de hoop ooit terug te keren naar Damascus.

Kaarten koop je hier 
KIJK DE TRAILER
Filmhuis Corrosia | Corrosia | vrijdag | film | arthouse | Almere Haven
AVONDFILM
Vr 21 mrt / 20 u / De Idylle
De Nederlandse volksaard ontleed
Met De Idylle schetst Aaron Rookus een tragikomisch mozaïek van zes familieleden die worstelen met het leven. Hadewych Minis schittert als operazangeres Annika, die haar terminale diagnose voor zich houdt, terwijl haar broer Victor na zijn coming-out verdwaalt in de jungle van het daten. Rookus prikt met subtiele humor door typisch Nederlandse reflexen heen—zelfkastijding, onvermogen om te genieten—en toont hoe onze zoektocht naar de perfecte idylle ons juist verder van vrijheid en spontaniteit drijft.

Kaarten koop je hier 
KIJK DE TRAILER
Toneelschuurproducties | My Fair Human | theater | Almere | Haven | Corrosia
THEATER
za 22 mrt / 20 u / Toneelschuur Producties en Club Lam - My Fair Human
Een ode aan vrouwen die niet in de mal passen en weigeren te zwijgen
In My Fair Human krijgt het beroemde bloemenmeisje uit Pygmalion een radicale make-over. Geen professor Higgins deze keer, maar een zelfverklaarde goeroe die haar tot een florerend merk wil kneden. Eliza heeft echter genoeg van opgelegde verwachtingen en verlangt naar één ding: gewoon mens zijn.
Regisseur Marloes IJpelaar en haar feministische theatercollectief Club Lam zetten gendernormen op scherp in deze tragikomische, slimme en humoristische voorstelling vol maatschappijkritiek en bevrijdende inzichten.
KAARTEN KOOP JE HIER
Donderdag naar theater? Dat kan!
do 6 mrt / 20 u / Circus Treurdier - Wendy Pan
Schuldig tot je erbij neervalt
In de humoristische muzikale voorstelling Wendy Pan verkent Circus Treurdier ‘schuldgevoel’. Kan Wendy zich ervan verlossen, of blijft ze boeten tot in het oneindige?
MEER INFO & KAARTEN
VRIJDAG NAAR DE FILM? DAT KAN OOK!
VR 7 MRT
11 U / Maria
20 U / The Brutalist
VR 7 MRT / 11 U / Maria
Angelina Jolie schittert als Maria Callas in een intiem portret over de laatste dagen van ’s werelds grootste operazangeres, tegen het decor van het Parijse leven in de jaren '70.
Kaarten 

VR 7 MRT / 20 U / The Brutalist
Architect László Toth vertrekt na de oorlog naar Amerika om zijn leven en huwelijk opnieuw op te bouwen, maar belandt in een wereld waar macht en ambitie een hoge prijs eisen. In Pennsylvania ontdekt een invloedrijke industrieel zijn talent, maar succes blijkt niet zonder offers.
Kaarten 
KIJK UIT!
ALVAST NOTEREN
Wie dit leest krijgt korting! Deze week op kaartjes voor Dadaland, de nieuwste productie van &Brakema, te zien in Corrosia op donderdag 8 mei. Vanaf nu tot en met zondag betaal je voor een kaartje niet € 19, maar € 9,50. De helft. Lees hier alles over de voorstelling en bestel je kaarten via onze kassa. Kies dan de SIRENE SAIL prijs.

Een groentehakker piept als een krakend tuinhek, bleekselderij klinkt als een ruggengraat die protesteert, en wijnglazen luiden de deurbel. Hoorspel of theater? In BRAM krijgen alledaagse objecten een hoofdrol.

"I'll have what she's having". De legendarische zin uit When Harry met Sally. In mei kun je deze filmklassieker zien in Corrosia. Het is meteen de laatste film kijkclub van dit seizoen. 
Corrosia Theater, Expo & Film
Markt 43
1354 AP Almere Haven
(036) 5215929
kaarten kopen & info: www.corrosia.nl

Klik hier als u zich wilt afmelden
Realisatie nieuwsbrief: TuesdayMail