Bekijk deze e-mail online
 
  
» Eerste Kamer heeft gestemd: Omgevingswet gaat in op 1 januari 2024!
» Wat wordt er verwacht van ISO 14001-gecertificeerde organisaties?
» Hoe pak je het aan?
» Webinar Q&A Omgevingswet

» Belangrijke vraag over webinars!
Eerste Kamer heeft gestemd: Omgevingswet gaat in op 1 januari 2024
Afgelopen dinsdag 14 maart heeft de Eerste Kamer gestemd over de invoeringsdatum van de Omgevingswet. Deze is met 41 stemmen voor en 29 stemmen tegen aangenomen. Dit betekent dat we op 1 januari 2024 echt van start gaan met de Omgevingswet. We horen u denken: echt van start, maar het is toch al heel vaak uitgesteld? Dat klopt maar er is een verschil met de vorige implementatiedata. Deze keer zijn er geen voorwaarden gesteld waaraan moet worden voldaan voor implementatie en staan de Nederlandse gemeenten, provincies en waterschappen achter het besluit, deze geven aan er op 1 januari a.s. klaar voor te zijn. En dat was vorige keren niet zo eenduidig. Het gaat op 1 januari 2024 echt gebeuren.

Op 7 maart jl. is er een uitgebreid debat in de Eerste Kamer geweest waar Minister De Jonge veel verschillende vragen kreeg over hoever vooral het Digitale Stelsel Omgevingswet (DSO) nu ontwikkeld is en of het op 1 januari 2024 voldoende gereed is om mee te werken. Uiteindelijk gaven zijn antwoorden voor de meeste senatoren voldoende zekerheid voor implementatie. Is het DSO klaar op 1 januari 2024? Dat nog niet, er zijn zeker onderdelen die nog verder ontwikkeld moeten worden, maar vooral overheden kunnen er straks goed mee uit de voeten. Lees meer over het besluit en de aangenomen moties op de site van de Eerste Kamer.

Het DSO is voor bedrijven op 1 januari 2024 waarschijnlijk nog niet gereed.  Onduidelijk is bijvoorbeeld of de beslisboom zoals deze nu ook in de AIM-module zit, voldoende gereed is. Dat maakt het iets ingewikkelder, maar ook zonder beslisboom is een goede voorbereiding mogelijk.


» Wat wordt er verwacht van ISO 14001 gecertificeerde organisaties?

» Hoe pak je het aan?
Zoals al gezegd gaat de Omgevingswet in op 1 januari 2024. Bart Oortwijn, Omgevingsspecialist van Combined Efforts en Yvon van der Voort van SCCM praten u bij over de stand van zaken van de implementatie, het DSO (de digitale ondersteuning) en hoe u het register wet- en regelgeving kunt aanpassen.
» Meer info en aanmelden voor het webinar Omgevingswet
Welke dag is voor u het handigst om een webinar te volgen?
Onze webinars zijn tot nu toe altijd op dinsdag- of donderdagmiddag. Wij overwegen de webinars op woensdagochtend te organiseren, wij horen graag wat voor u het beste moment is om een webinar te volgen. Wil u dit aangeven in onze enquête? De enquête bestaat uit 1 vraag! U zou ons er erg mee helpen.
Beantwoord de vraag!

Webinar agenda

Dit voorjaar organiseert SCCM weer interessante webinars.


Webinar Blootstelling aan gevaarlijke stoffen


Webinar Waterbesparing en wateremissies


Webinar Omgevingswet en register wet- en regelgeving

Nieuw op mijn.sccm

Onlangs zijn deze documenten gepubliceerd op mijn.sccm

Overzichten gewijzigde wet- en regelgeving juli t/m december 2022 voor milieu en gezond & veilig werken.


Om deze documenten te kunnen downloaden moet u zijn geregistreerd bij mijn.sccm. Bent u nog niet geregistreerd? Kijk hier of u in aanmerking komt voor registratie en hoe u zich kunt aanmelden.

Kettingstraat 2, 2511 AN Den Haag - Postbus 13507, 2501 EM Den Haag
070 362 39 81 - info@sccm.nl

Afmelden - Wijzig uw gegevens - Contact