Bekijk de online versie van deze mailing.
Logo
JAARGANG 24, Nr 172
drieteenstrandlopers
Drieteenstrandlopers - Fotograaf wilmavandervliet
Beste Vroege Vogel,

Oók in weer en wind en óók als de zon pas opkomt halverwege de uitzending zitten wij iedere zondag in de mooiste radiostudio van het land: ons hoekje in bezoekerscentrum Stadzigt aan het Naardermeer. Met uitzicht op grote zilverreigers, aalscholvers, reeën en buizerds. Dit keer bespreken dwergnijlpaarden en de franjestaart en je hoort de column van Dolf Jansen uiteraard.


Luister zondag van 7:00 tot 10:00 naar Vroege Vogels op NPO Radio 1!
RADIO - 5 December 2021
dwergnijlpaard
Het mysterieuze dwergnijlpaard
Het is één van de meest bedreigde zoogdieren van Afrika, het dwergnijlpaard. Dat wil zeggen: waarschijnlijk, want niemand weet precies hoeveel er nog zijn. Poepzoekende speurhonden moeten een tipje van de sluier oplichten.
Zo groot als een kleine pony
adolphe burdet
Eerste Nederlandse natuurfilmer
"Zijn werk is van grote natuurhistorische waarde geweest, hij heeft heel veel vastgelegd, dingen die ook verdwenen zijn", schrijft Peter Bulsing in zijn boek over Adolphe Burdet. Met zijn film over het gedrag van de jonge koekoek was hij in 1918 Nederlands eerste natuurfilmer.
Adolphe Burdet
INTERNET
aardmuis
Zo herken je woelmuizen
Altijd schattig, een aardmuisje gefilmd door Leon Kerstjens. De aardmuis behoort tot de woelmuizen. Dat is een andere groep knaagdieren dan de ware muizen.
Zelf Geschoten
wolf
Aantal wolven in Duitsland stijgt
Volgens recente tellingen is het aantal roedels van 131 gestegen naar 157 en zijn er ook meer wolven die alleen leven. Er leven in totaal tussen de 403 en 429 volwassen wolven in Duitsland.
138 wolven dood aangetroffen
shell
Shell schrapt plan voor ontwikkeling olieveld in Noordzee
image
Bosoppervlakte in Nederland verder afgenomen
image
Walvissen eten 3 miljoen stukjes microplastics per dag image
In de uitzending van zondag gaan we het ook hebben over gif van bijvoorbeeld schorpioenen. En wist je dat er in Nederland ook pseudoschorpioenen rondlopen?

Vriendelijke groet,

Vroege Vogels redactie
Volg ons op:
Facebook Twitter Youtube Instagram
Je bent momenteel als newsletter@newslettercollector.com geabonneerd op de VroegeVogels nieuwsbrief.

Wil je deze nieuwsbrief niet meer ontvangen?
Dan kun je je hier afmelden.

© BNNVARA. Alle rechten voorbehouden
Indien dit bericht niet goed overkomt, klik dan hier.
Of kopieer deze URL naar je webbrowser:
https://ternair.bnnvara.nl/viewer?tid=TIDP8054648X6AFEE3496B8B4CDA8878541726F8176AYI6